Jakub Fiejdasz - osteopata, szkolący się na dyplomowanego osteopatę. Jego gabinet w Krakowie oferuje leczenie z użyciem osteopatii.
Leczenie Kręgosłupa - zdjęcie

Osteopatia

To metoda terapii oparta na diagnostyce obejmującej badanie ortopedyczne i neurologiczne oraz szczegółowy wywiad. W przeciwieństwie do medycyny klasycznej, w której narzędziem pracy jest skalpel, w osteopatii narzędziem pracy jest terapia manualna. Terapeuta szuka problemu w ciele pacjenta, szukając globalnych dysfunkcji. Osteopatia namierza pierwotny problem, niejednokrotnie oddalony od miejsca bólu, który powoduje objawy.

Celem osteopatii jest przywracanie ruchomości stawów, narządów wewnętrznych i mięśni oraz wykorzystywanie możliwości ludzkiego organizmu do samoleczenia.

W osteopatii niezmiernie ważne jest całościowe (holistyczne) spojrzenie na pacjenta i jego problemy. Organizm człowieka jest jednością i jeżeli jakakolwiek jego część jest zablokowana lub chora, skutkować to może bólem i nieruchomością w innych obszarach. Dotyczy to nie tylko ciała ale także psychiki i umysłu pacjenta.

Więcej na temat osteopatii