stany po ciezkich infekcjach Kraków

Stany po ciężkich infekcjach

Długie przebywanie w łóżku na skutek ciężkiej infekcji niesie za sobą wiele powikłań, do których zaliczyć można m.in. osłabienie ogólne, osłabienie mięśni, skłonności do zapalenia układu oddechowego, a nawet występowanie powikłań zakrzepowo-zatorowych.

 

 

 

Jesteś po ciężkiej infekcji?

Rehabilitacja pomoże Ci odzyskać pełną sprawność ruchową

ZADZWOŃ

(+48) 664-987-737

 

Rehabilitacja pacjentów po ciężkich infekcjach

Rehabilitacja po ciężkich infekcjach ma na celu przede wszystkim poprawę krążenia obwodowego, zapobieganie stanom zakrzepowo-zatorowym, poprawę sprawności ruchowej, zapobieganie chorobom układu oddechowego. Bardzo ważnym elementem tego typu rehabilitacji jest gimnastyka ogólnousprawniająca, terapia tkanek głębokich, oraz ćwiczenia wzmacniające, szczególnie mięśnie brzucha, jak i całego gorsetu mięśniowego oraz kończyn górnych i dolnych. Ćwiczenia wzmacniające wpływają pozytywnie na ogólną sprawność oraz fizyczny stan zdrowia Pacjenta, co przekłada się na poprawę komfortu życia.

Osteopatia w leczeniu infekcji

Częste i nawracające infekcje dróg oddechowych, którym towarzyszy niewydolność oddechowa, nieżyt nosa, problemy z zatokami, bóle głowy, gardła na ogół leczone są doraźnie. W przypadku, gdy infekcje nie ustępują i często nawracają, pomocna okazać może się terapia osteopatyczna, która skutecznie łagodzi objawy i zapobiega nawrotom infekcji, dzięki zastosowaniu technik terapii czaszkowo-krzyżowej. Terapię osteopatyczną przeprowadza się w celu zrównoważenia napięcia w okolicy kości skroniowych, szczękowych, potylicznych i poprawy ukrwienia. Co ważne, terapia osteopatyczna przynosi bardzo dobre efekty zarówno w leczeniu dorosłych, jak i dzieci.

Wskazania do przeprowadzenia fizjoterapii układu oddechowego:

 • niewydolność oddechowa;
 • zatoki;
 • nieżyt nosa;
 • infekcje górnych i dolnych dróg oddechowych;
 • bóle gardła;
 • bóle głowy;
 • szumy uszne;
 • obniżona odporność.

Jakie efekty przynosi rehabilitacja oddechowa?

 • zapobieganie nawrotom infekcji górnych dróg oddechowych;
 • zapobieganie następstwom chorób układu oddechowego;
 • poprawa mechaniki oddychania w przebiegu ostrych infekcji.

Rehabilitacja poszpitalna

Rehabilitacja poszpitalna jest bardzo ważna, ponieważ ma na celu poprawienie ogólnego stanu zdrowia oraz samopoczucia osoby po operacji. Rehabilitacja poszpitalna może być prowadzona w gabinecie rehabilitacyjnym (ambulatoryjnie) lub w domu Pacjenta. Rehabilitacja ambulatoryjna polega na tym, że 1-2 razy w tygodniu chory odwiedza rehabilitanta. Rehabilitacja w domu ma taką zaletę, że fizjoterapeuta przychodzi do Pacjenta w miejscu jego pobytu lub zamieszkania. Taka forma rehabilitacji jest szczególnie wskazana dla tych osób, które mają problemy z samodzielnym poruszaniem się.

Pozostałe usługi, które wykonuję w swoim gabinecie fizjoterapeutycznym w Krakowie:

Swoje zabiegi rehabilitacyjne kieruję do osób, które borykają się z:

Skontaktuj się ze mną za pomocą formularza kontaktowego

Imię i nazwisko *
Adres email *
Telefon *

Treść wiadomości

* pola wymagane

Jak trafić do gabinetu?

Fizjoterapia-Fiejdasz

Jakub Fiejdasz
ul.Skarżyńskiego 1
31-866 Kraków
tel. (+48) 664-987-737
fizjoterapiafiejdasz@gmail.com