Rehabilitacja sportowa, fizjoterapeuta sportowy Kraków

Wielu ludzi na całym świecie uprawia różne dyscypliny sportowe, podczas których nierzadko dochodzi do przeciążeń i urazów. I to właśnie z myślą o wszystkich sportowcach, którzy ulegli kontuzji lub chcą jej zapobiec, powstała rehabilitacja sportowa. Zabiegi rehabilitacyjne dla sportowców są nieodzownym warunkiem powrotu do uprawiania sportu po przebytej kontuzji. Dzięki odpowiednio dobranym metodom terapii moi Pacjenci szybko wracają do zdrowia i pełnej sprawności. Gwarantuję skuteczną diagnostykę oraz rehabilitację sportową na najwyższym poziomie.

Dowiedz się więcej o rehabilitacji sportowej
Skorzystaj z pomocy profesjonalnego fizjoterapeuty i wróć do aktywności sportowej.

ZADZWOŃ

(+48) 664-987-737

Fizjoterapia sportowa – dla kogo?

Rehabilitacja sportowa skierowana jest do wszystkich tych osób, które na skutek kontuzji sportowej chcą jak najszybciej powrócić do pełnej sprawności. W przypadku leczenia i rehabilitacji urazów u sportowców w gabinecie rehabilitacyjnym Fiejdasz w Krakowie prowadzona jest szeroka gama zabiegów rehabilitacyjnych. Rozpoczęcie rehabilitacji urazów u sportowca poprzedza konsultacja, pozwalająca na wybór najlepszej metody rehabilitacji. Zabiegi rehabilitacyjne dla sportowców szczególnie wskazane są dla osób, które borykają się z:

Rehabilitacja sportowa dla sportowców wyczynowych i amatorów sportu

Zabiegi rehabilitacyjne są adresowane zarówno do osób zajmujących się sportem wyczynowo (kulturystów, trenerów personalnych, sportowców uprawiających sztuki walki, gimnastyczek, tenisistów, piłkarzy, siatkarzy itp.), jak również do wszystkich tych, którzy doznali urazu lub kontuzji w trakcie ćwiczeń sportowych, lub wcześniejsze urazy uniemożliwiają im wykonywanie ulubionych form aktywności sportowej. Nieodłącznym elementem rehabilitacji sportowej jest profilaktyka, która pozwala w znacznym stopniu zmniejszyć prawdopodobieństwo odniesienia ponownej kontuzji.

Metody terapii stosowane przy rehabilitacji sportowców

W zależności od rodzaju kontuzji i od zaawansowania dolegliwości bólowych dobieram optymalną metodę/metody rehabilitacji. Podczas rehabilitacji stymulowany jest proces leczniczy głównie poprzez aktywność ruchową (ćwiczenia usprawniające). Terapia manualna jest najbardziej efektywną metodą rehabilitacji, która pozytywnie wpływa na zmniejszenie, a nawet całkowite zniwelowanie dolegliwości bólowych. W terapii manualnej stosuję efektywne i bezpieczne metody terapii, do których należą m.in.

Od czego rozpoczyna się rehabilitacja sportowców?

Każda terapia rehabilitacyjna u sportowców poprzedzona jest kompleksową oceną systemu mięśniowo-powięziowego i kostnego. Z tego względu przed umówieniem się na zabiegi rehabilitacyjne warto udać się na konsultację fizjoterapeutyczną, podczas której fizjoterapeuta sportowy zdiagnozuje kontuzję i dobierze odpowiednią metodę terapii.

Jakie efekty może zaobserwować Pacjent po odbyciu rehabilitacji sportowej?

Głównym celem przeprowadzenia zabiegów rehabilitacyjnych dla sportowców jest powrót osób aktywnych fizycznie do pełnej formy sprzed kontuzji. Odpowiednio dobrana terapia manualna w fizjoterapii sportowej pozwala zapobiec postępom i nawrotom kontuzji oraz służy eliminacji różnych przykrych dolegliwości. Dzięki fizjoterapii procesy regeneracji przebiegają szybciej i sprawniej.

Korzyści wynikające z podjęcia rehabilitacji sportowej:

  • zmniejszenie lub całkowite zlikwidowanie dolegliwości bólowych towarzyszących kontuzji;
  • poprawa kondycji oraz wytrzymałości;
  • skorygowanie nieprawidłowych schematów ruchowych;
  • fizyczne przygotowanie organizmu do czynnego uprawiania sportu;
  • przeciwdziałanie kontuzjom.

Gwarantuję znaczne zmniejszenie dolegliwości po 1-3 wizytach. Czas rehabilitacji ustalany jest indywidualnie i uzależniony jest od rodzaju kontuzji oraz wyjściowego stanu pacjenta.

Rehabilitacja dla sportowców w gabinecie fizjoterapii Fiejdasz

Wszystkich sportowców zainteresowanych powrotem do pełnej sprawności zapraszam na konsultację fizjoterapeutyczną, podczas której – najlepiej jak potrafię – zdiagnozuję kontuzję i wybiorę optymalną metodę leczenia. Jako dyplomowany fizjoterapeuta stawiam na terapię indywidualną w oparciu o najnowszą wiedzę z zakresu medycyny sportowej. Korzystam przy tym z nowoczesnego sprzętu rehabilitacyjnego. Do mojego gabinetu zapraszam sportowców wyczynowych i amatorów sportu, którzy rekreacyjnie uprawiają różne formy aktywności sportowej.

Pozostałe usługi z zakresu fizjoterapii na terenie Krakowa:

Ponadto w ramach fizjoterapii specjalizuję się w:

Skontaktuj się ze mną za pomocą formularza kontaktowego

Imię i nazwisko *
Adres email *
Telefon *

Treść wiadomości

* pola wymagane

Jakub Fiejdasz - ZnanyLekarz.pl

Jak trafić do gabinetu?

Fizjoterapia-Fiejdasz

Jakub Fiejdasz
ul.Skarżyńskiego 1
31-866 Kraków
tel. (+48) 664-987-737
fizjoterapiafiejdasz@gmail.com