Rehabilitacja u dzieci i dorosłych Kraków

Gabinet fizjoterapii Fiejdasz został stworzony z myślą o potrzebach rehabilitacyjnych dzieci i młodzieży. Proponuję indywidualne programy terapeutyczne dostosowane do potrzeb i schorzeń naszych pacjentów. Po konsultacjach fizjoterapeutycznych postaram się przedstawić optymalne rozwiązanie w celu przywrócenia pełnej sprawności. Ponieważ często schorzenia mają różne podłoże, oferuję zróżnicowane metody fizjoterapeutyczne.

Potrzebujesz rehabilitacji?

Umów się na konsultację z fizjoterapeutą, który dobierze odpowiedni zabieg do Twoich potrzeb

ZADZWOŃ

(+48) 664-987-737

Wskazania do rehabilitacji dzieci:

  • asymetria ciała;
  • wady postawy (skolioza, hiperlordoza, hiperkifoza);
  • wady stóp u dzieci;
  • mózgowe porażenie dziecięce;
  • nieprawidłowe napięcie mięśni;
  • uszkodzenia mózgu, rdzenia kręgowego;
  • zaburzenia koordynacji ruchowej;
  • inne zaburzenia w narządzie ruchu.

Wskazania do rehabilitacji dorosłych:

Rehabilitacja ogólnoustrojowa dorosłych

Rehabilitacja ogólnoustrojowa przeznaczona jest dla pacjentów, którzy wymagają wszechstronnego postępowania usprawniającego. Osoby wymagające wszechstronnego postępowania usprawniającego są najczęściej po urazach ruchu, zabiegach operacyjnych, z chorobami przewlekłymi, dolegliwościami w przebiegu choroby zwyrodnieniowej stawów.

Rehabilitacja skoliozy u dzieci

Skolioza stanowi bardzo częstą przypadłość u dzieci. Jest to jednocześnie jedna z najpopularniejszych wad postawy. Wczesne wykrycie tej choroby oraz kompleksowa profilaktyka i rehabilitacja dzieci jest skuteczna na tyle, aby uchronić dzieci przed operacją. Z tego względu, że skoliozy u dzieci charakteryzują się dużą różnorodnością, metoda leczenia jest dobierana indywidualnie do potrzeb, wieku pacjenta oraz stopnia zaawansowania zmian (skolioza I, II, III stopnia). Trzeba jednak pamiętać o tym, że wczesne wykrycie skoliozy zwiększa szanse na skuteczną terapię.

Metody fizjoterapeutyczne stosowane w rehabilitacji dzieci i dorosłych

Ćwiczenia rehabilitacyjne dobieram indywidualnie w zależności od problemu Pacjenta. W swojej pracy wykorzystuję różne techniki terapeutyczne po to, aby optymalnie wykorzystać działanie fizjoterapeutyczne. Bardzo duży nacisk kładę na współpracę pacjent-fizjoterapeuta. Do głównych metod rehabilitacyjnych, które wykorzystuję w swojej pracy, należą:

Od czego rozpoczyna się rehabilitacja dzieci i dorosłych?

Zabiegi rehabilitacyjne poprzedza konsultacja w celu najlepszego doboru ćwiczeń i zabiegów rehabilitacyjnych. Przed rozpoczęciem rehabilitacji ma miejsce szczegółowy wywiad dotyczący stanu zdrowia pacjenta, przebytych schorzeń, urazów i ewentualnych przeciwwskazań do wybranej metody.

Jakie efekty może zaobserwować Pacjent po odbyciu rehabilitacji w gabinecie fizjoterapii Fiejdasz w Krakowie?

Efekty rehabilitacji zależą przede wszystkim od zaawansowania problemu, wyboru odpowiedniej metody, czasu poświęconego ćwiczeniom. Z reguły już po pierwszych 1-3 zabiegach moi Pacjenci zauważają ustąpienie dolegliwości bólowych w obrębie narządu ruchu.

Fizjoterapia dzieci i dorosłych na terenie Krakowa

Rehabilitacja jest często jedyną szansą na przywrócenie pełnej lub możliwej do osiągnięcia sprawności fizycznej. W moim ośrodku będziecie mogli Państwo zadbać o swoje zdrowie, sprawność fizyczną, kondycję, a także samopoczucie psychiczne.

FAQ – najpopularniejsze pytania dotyczące zabiegów rehabilitacyjnych u dzieci i dorosłych

Co należy zabrać ze sobą na pierwszą wizytę?

Na pierwszą wizytę, która ma charakter konsultacji, należy zabrać ze sobą całą dokumentację medyczną (o ile Pacjent taką posiada) m.in. zdjęcia RTG, rezonans, USG, wyniki badań. Fizjoterapeuta po dokładnym zapoznaniu się z problemem zaproponuje odpowiedni zabieg oraz ilość godzin.

Czy gabinet wykonuje usługi w ramach NFZ?

Obecnie w gabinecie fizjoterapii Fiejdasz zabiegi nie są prowadzone w ramach NFZ. Wizyty są prywatne. Oszczędza to Pacjentom czas oczekiwania na wizytę oraz gwarantuje wysoką jakość wykonywanych zabiegów.

Czy zabiegi są bolesne?

Zabiegi fizjoterapeutyczne, które wykonuję, z reguły nie sprawiają bólu. Przy niektórych technikach fizjoterapii Pacjent może odczuwać delikatny ból, jednak intensywność i siła zabiegu jest dobierana zawsze tak, aby czuł się on jak najbardziej komfortowo podczas zabiegu.

Pozostałe usługi z zakresu fizjoterapii na terenie Krakowa:

Moje pozostałe specjalności:

Skontaktuj się ze mną za pomocą formularza kontaktowego

Imię i nazwisko *
Adres email *
Telefon *

Treść wiadomości

* pola wymagane

Jakub Fiejdasz - ZnanyLekarz.pl

Jak trafić do gabinetu?

Fizjoterapia-Fiejdasz

Jakub Fiejdasz
ul.Skarżyńskiego 1
31-866 Kraków
tel. (+48) 664-987-737
fizjoterapiafiejdasz@gmail.com