Rehabilitacja domowa Kraków

Fizjoterapia domowa polega na indywidualnej pracy fizjoterapeuty w miejscu, w którym przebywa Pacjent. Ten rodzaj rehabilitacji jest skierowany przede wszystkim do tych osób, którym na skutek choroby lub silnych urazów aparatu ruchu ciężko jest się samodzielnie poruszać.

Bolesna kontuzja uniemożliwia Ci poruszanie?
Nie zwlekaj i skorzystaj z profesjonalnych zabiegów w warunkach domowych

ZADZWOŃ
(+48) 664-987-737

Wskazania do odbycia rehabilitacji w warunkach stacjonarnych

Głównym wskazaniem do odbycia fizjoterapii w warunkach domowych jest stan, który uniemożliwia swobodne poruszanie się. Rehabilitacji domowej poddają się Pacjenci po uszkodzeniach centralnego i obwodowego układu nerwowego, a także osoby, które przewlekle chorują. Rehabilitacja domowa dotyczy również tych osób, które znajdują się w stanie wegetacyjnym. Ponadto rehabilitacja domowa może być dobrym wyborem dla każdego, kto zmaga się z trudnościami lokalizacyjnymi lub czasowymi. U niektórych Pacjentów jest wręcz pożądana. Są to m.in. kobiety w ciąży i w czasie połogu, seniorzy, osoby trwale bądź czasowo unieruchomione.

Jakie są zalety rehabilitacji domowej?

Podstawową zaletą rehabilitacji w warunkach domowych jest możliwość dopasowania indywidualnego planu i godzin terapii do możliwości Pacjenta. Zabiegi prowadzone są indywidualnie w miejscu zamieszkania Pacjenta, co często przekłada się na efekty terapii. Rehabilitacja domowa często też wiąże się z oszczędnością czasu – osoba, która korzysta z takiej formy, nie musi dojeżdżać do placówki, dzięki czemu nie musi narażać swojego ciała na dodatkowe obciążenie.

Jak przebiega rehabilitacja w warunkach domowych?

Rehabilitacja w domu to przede wszystkim komfort i oszczędność czasu. Aby odbyć sesję terapeutyczną, nie trzeba opuszczać swojego miejsca zamieszkania. Podczas rehabilitacji w warunkach domowych dobieram do każdego Pacjenta indywidualny zestaw ćwiczeń, przy uwzględnieniu preferencji i możliwości chorego. W większości przypadków sesje łączą różne metody fizjoterapeutyczne w celu osiągnięcia jeszcze lepszych rezultatów. Dzięki łączeniu metod rehabilitacyjnych każda sesja jest inna i może bardziej motywować chorego do dalszej pracy.

Jak długo trwa rehabilitacja domowa?

Czas trwania rehabilitacji uzależniony jest od rodzaju schorzenia. Ćwiczenia, czas trwania sesji rehabilitacyjnych oraz częstotliwość terapii dobierane są indywidualnie, po uzgodnieniu z Pacjentem.

FAQ – najpopularniejsze pytania dotyczące fizjoterapii domowej

Ile kosztuje jeden zabieg fizjoterapeutyczny przeprowadzany w warunkach domowych?

Zabiegi wykonywane są prywatne, a cena ustalana jest indywidualnie po zapoznaniu się z danym przypadkiem.

Pozostałe usługi z zakresu fizjoterapii na terenie Krakowa:

W ramach fizjoterapii zajmuje się także:

Skontaktuj się ze mną za pomocą formularza kontaktowego

Imię i nazwisko *
Adres email *
Telefon *

Treść wiadomości

* pola wymagane

Jakub Fiejdasz - ZnanyLekarz.pl

Jak trafić do gabinetu?

Fizjoterapia-Fiejdasz

Jakub Fiejdasz
ul.Skarżyńskiego 1
31-866 Kraków
tel. (+48) 664-987-737
fizjoterapiafiejdasz@gmail.com