Metody fizjoterapeutyczne

W pracy jako fizjoterapeuta łączę wiele metod rehabilitacyjnych, takich jak:

W swoim gabinecie fizjoterapii w Krakowie metody rehabilitacyjne ściśle dostosowuję do potrzeb Pacjenta i problemu, z którym się zmaga. Nieustannie staram się poszerzać swoją wiedzę w zakresie diagnostyki, anatomii oraz technik fizjoterapeutycznych. W pracy wykorzystuję te metody, które uważam za najskuteczniejsze. W trakcie wizyty zawsze podpowiadam swoim Pacjentem, jakie rodzaje ćwiczeń mogą wykonywać również samodzielnie w domu.

Podczas pierwszej wizyty zawsze przeprowadzam dokładny wywiad w celu poznania problemu oraz przede wszystkim po to, aby znaleźć przyczynę występujących objawów, ponieważ traktuję organizm człowieka jako spójną całość elementów, które wzajemnie na siebie wpływają. Po poznaniu szczegółów proponuję optymalną formę terapii.

Zapraszam do skorzystania z moich usług w zakresie rehabilitacji i fizjoterapii. Specjalizuję się przede wszystkim w rehabilitacji pourazowej, ortopedycznej, pooperacyjnej, po rekonstrukcjach. Wykonuję również zabiegi rehabilitacyjne w domu Pacjenta. Jestem po to, aby pomóc Ci pozbyć się bólu kręgosłupa, rwy kulszowej, ostrogi piętowej, bólu piszczeli, dyskopatii i wielu innych schorzeń.

Oferuję wiele skutecznych metod fizjoterapeutycznych
Dobieram je inwidualnie do problemu Pacjenta

ZADZWOŃ
(+48) 664-987-737

Osteopatia

Jest to metoda diagnozowania i leczenia rękami wykorzystywana w medycynie manualnej, której celem jest pobudzenie ciała do regeneracji. Dzięki osteopatii można wyleczyć wiele schorzeń – bóle głowy, bóle kręgosłupa, bóle mięśni i stawów, rwę kulszową, skręcenia, naciągnięcia mięśni.

Przeczytaj więcej informacji o osteopatii.

Manipulacje Powięziowe ang. Fascial Manipulation-Luigi Stecco

Manipulacje Powięzi to rodzaj terapii manualnej, która koncentruje się na powięziach mięśniowo-szkieletowych i określa punkty na powięzi, łączące się ze specyficznie ograniczonymi ruchami. Poprzez odpowiednie mobilizacje lub też manipulacje określonych miejsc na powięzi możliwe jest przywrócenie ruchu, a w konsekwencji zmniejszenie dolegliwości bólowych. Metoda ta uwzględnia całościowe podejście do ciała człowieka.

Suche igłowanie

[lorem-ipsum]

Techniki mobilizacji stawów wg Mulligana

Funkcjonalna terapia manualna Mulligana z Nowej Zelandii jest specjalistyczną metodą diagnostyczno-terapeutyczną, która polega przede wszystkim na połączeniu ruchu biernego wykonywanego przez terapeutę wraz z ruchem czynnym wykonywanym przez pacjenta. Ćwiczenia Mulligana wykorzystywane w tej metodzie działają bezpośrednio na stawy, a pośrednio na układ nerwowo-mięśniowy. To, co jest dodatkowym atutem tej metody, to całkowita bezbolesność podczas stosowania technik mobilizacyjnych.

Taping powięziowy

FFT – funkcjonalny taping powięziowy to stosunkowo nowa i unikalna metoda badania oraz tapingu w dolegliwościach występujących w odcinkach mięśniowo-szkieletowych. Metoda FFT natychmiast znosi dolegliwości bólowe, zwiększając jednocześnie zakres ruchomości.

Terapia tkanek miękkich wg dr J.Ciechomskiego

Leczenie tkanek miękkich wg dr J. Ciechomskiego to zbiór różnych metod rehabilitacyjnych, mających swoje pochodzenie m.in. w fizjoterapii. Metody te wykorzystują wysiłek pacjenta w celu zlikwidowania zaburzeń w obrębie tkanek miękkich. Są to: techniki energizacji mięśni, mięśniowo powięziowe rozluźnianie oraz techniki aktywnego rozluźniania.

Metoda McKenziego

Metoda McKenziego oferuje skuteczne ćwiczenia na bóle kręgosłupa. Wyróżnia się ona na tle innych metod leczenia przede wszystkim tym, że skupia się na eliminacji przyczyn dolegliwości bólowych, a nie tylko tymczasowym uśmierzaniu bólu. Dzięki temu metoda McKenziego przynosi bardzo dobre efekty.

Przeczytaj więcej informacji na temat metody McKenziego.

Terapia manualna wg Ackermanna

Metoda Ackermanna jest ukierunkowanym systemem terapii, który skupia się przede wszystkim na szczegółowej diagnostyce Pacjenta. Diagnoza i terapia tej metody to obecnie jedne z najbardziej skutecznych i komplementarnych metod leczenia manualnego. Wyróżnia się ona przede wszystkimi szybką i celową diagnostyką. Metoda Ackermana bardzo często wykorzystywana jest w leczeniu kręgosłupa.

Przeczytaj więcej informacji na temat terapii manualnej Ackermanna.

Masaż głęboki

Masaż tkanek głębokich, zwany również masażem głębokim, to jedna z najbardziej efektownych metod pracy z tkankami miękkimi, która opiera się na umiejętnym wykorzystywaniu technik manualnych w celu usunięcia napięć i dysfunkcji w obrębie tkanek miękkich i układu mięśniowo powięziowego.

Przeczytaj więcej informacji o masażu głębokim.

 

Skontaktuj się ze mną za pomocą formularza kontaktowego

Imię i nazwisko *
Adres email *
Telefon *

Treść wiadomości

* pola wymagane

Jakub Fiejdasz - ZnanyLekarz.pl

Jak trafić do gabinetu?

Fizjoterapia-Fiejdasz

Jakub Fiejdasz
ul.Skarżyńskiego 1
31-866 Kraków
tel. (+48) 664-987-737
fizjoterapiafiejdasz@gmail.com